Ogłoszenia

 

 

II niedziela  Adwentu – 8.XII  2019 r.

 

 

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 

Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Piątek 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.

Sobota14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

 

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE:

  1. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.
  2. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska.
  3. W nawiązaniu do dzisiejszej uroczystości, jutro w poniedziałek zapraszam dzieci i rodziców dzieci I komunijnych na msze św. na godzinę 17.00. Będzie przyjęcie dzieci do Cudownego Medalika.

4.Adwentowa spowiedź będzie w poniedziałek 16 grudnia  św.

Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które od dziś  będą  do nabycia w naszym kościele. Mile widziana by była ofiara 10 zł., stare możemy wyświecić na mogiłach naszych bliskich

5.W okresie adwentu najważniejszym nabożeństwem są Roraty, msza św. ku czci Matki Bożej, która jest bohaterką okresu adwentu. Roraty odprawiać będziemy o godz.17.00, wyjątkiem środy (w środę o godz. 7.00 będzie liturgia adwentowa oraz niedzieli.  Dzieci i młodzież, szczególnie tą, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania i I komunii św. zapraszam gorąco do udziału w Roratach i przychodzimy z lampionami,  również jest składanka dla dzieci , tradycyjne serduszka i pamiątki z rorat oraz będzie wędruje figurka Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.

  1. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.
  2. W sobotę 14.XII 2019 r. z racji wyjazdu ni ministrantami roraty będą rano o godz.7.00.
  3. Dziękuje parafianom z Gierałtowic 159 -167 za troskę o nasz kościół, w tym tygodniu proszę parafian z Gierałtowic numerów 168-175

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Świętego Marcina w Gierałtowicach, siedziba: Gierałtowice, Św. Marcina 4.