Ogłoszenia

 

 

XXXIII Iniedziela zwykła – 17.XiI2019 r.

 

Dziś przypada 33 niedziela zwykła.

Dokąd zmierza świat? Ludzie zadają sobie te odwieczne pytania również dziś. Zwłaszcza wtedy, gdy mnożą się wojny, konflikty, akty terroryzmu, dotykają coraz liczniejsze klęski żywiołowe. Dlatego Dobra Nowina zapisana ma kartach Pisma Świętego nie chce napawać nas lękiem i przerażeniem, lecz wzmocnić naszą ufność w Bogu: Dla was, czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości i uzdrowienie – Mówi Pan Zastępów (pierwsze czytanie) oraz włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie. (Ewangelia)

Składka przeznaczona na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Poniedziałek 18 XIśw. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc. W tym dniu przypadają imieniny Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Bielsko – Żywieckiego i całej diecezji.

Środa 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,

Czwartek 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,

Piątek 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

 

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE:

1.Dziś obchodzimy Jubileusz 10 - lecia istnienia naszego Chóru Parafialnego. Msza św. i koncert Jubileuszowy będzie o godz.15.00. O godz.16 nie będzie mszy św. a intencja mszalna z godz.16.00 będzie odprawiona na mszy o godz.8.00. Zapraszamy.

  1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.
  2. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszamy na Mszę wieczorną, a po niej na spotkanie członków scholii i chóru parafialnego.
  3. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.
  4. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim parafianom, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej a szczególnie paniom, które upiekły i podarowali rogale św. Marcina.
  5. Dziękuje parafianom z Gierałtowic 132 -140 za troskę o nasz kościół, w tym tygodniu proszę parafian z Gierałtowic numerów 141 - 150

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Świętego Marcina w Gierałtowicach, siedziba: Gierałtowice, Św. Marcina 4.