21

22

29

31

46

OGŁOSZENIA

 

 

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO– 19.V 2024 r.

 

 

 

Tam, gdzie jest Chrystus, jest też Duch Święty. Paraklet przychodzi do nas w tej Eucharystii, aby nas pocieszyć, doprowadzić do prawdy, napełnić swoimi darami. Abyśmy mogli wołać do Boga: „Ojcze Tatusiu” i abyśmy w Chrystusie odnaleźli nasze zbawienie. Ono oczyszcza nas z wszelkiego grzechu i przenika swoim światłem. „Przyjdź duchu Święty, napełni serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości”( aklamacja przed ewangelią.)

 

LIRURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

W poniedziałek, 20 maja– święto Najświętszej Marii Panny, Matki Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu drugą część liturgicznego okresu zwykłego który potrwa do soboty przed okresem adwentu, składka do puszek przeznaczona jest na Dom Matki Dziecka

we wtorek, 21 maja wspomnienie świętego Jana Nepomucena, prezbiter i męczennika, czwartek, 23 maja - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana,

w piątek, 24 maja– wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych jest to dzień modlitwy za kościół w Chinach

w środę, 22 maja przypada dwudziesta dziewiąta rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów, Bielsko Biała Żywiec)

w sobotę 25 maja o godzinie 10:00 w kościele katedralnym świętego Mikołaja w Bielsku Białej, ksiądz biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteriatu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu modlitwie

niedzielę 26 maja, przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

             

            OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

 

  1. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18.00 po mszy św., środę po mszy św. o godz.7.00, w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych. W każdą niedziele w kaplicy na Bzosach o godz.14.30.

2.Jutro w święto Matki Kościoła msze św, o godz.7.00 i 18.00. o Godz.8.00 dzieci pierwszokomunijne udają się na pielgrzymkę na Bachledówkę.

  1. We czwartek 30 czerwca 2023 r. będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Planujemy tradycyjną procesję Eucharystyczną po naszej parafii.

 Trasa będzie prowadziła od ołtarza polowego przy Domu Kultury w Gierałtowiczkach, ulicą Pogodną do cmentarza, św. Marcina, Szpitalną, Szkolną do Kościoła.

  I Msza św. przy Ołtarzu I stacja procesji Eucharystycznej. O budowę i przystrój ołtarza proszę okolicznych mieszkańców. Koordynatorem tego ołtarza jest p. Teresa Kukieła.

Drugi ołtarz u państwa Kobielów O budowę i przystrój tego ołtarza proszę okolicznych mieszkańców parafian z Sikory i Łegu. Koordynatorem tego ołtarza jest p. Teresa Kukieła.

Trzeci ołtarz w bramie cmentarza - Proszę parafian z Brzosów, Nowego Świata i z ulicy Szpitalnej o to by zatroszczyli się o budowę tego ołtarza.

Koordynatorem tego ołtarza jest p. Wojciech Płonka.

 Czwarty ołtarz przy szkole – O wsparcie,i wykonanie tego ołtarza proszę parafian z Rady duszpasterskiej i pozostałe rejony parafii.

Koordynatorem tego ołtarza jest p. Marcin Żwawa.

Bardzo proszę o prawdziwe zaangażowanie się w pomoc przy wystroju ołtarz- niech będą one świadectwem żywej wiary parafian z poszczególnych rejonów naszej Parafii.

Tradycyjnie, Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy, proszę też o asysty do feletronów, Panie z kół Gospodyń Wiejskich -   proszę o udział w strojach ludowych, zapraszam poczty sztandarowe organizacji społecznych, dzieci do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami, dzieci I Komunijne.

6.Dziękuje   za troskę o kościół parafianom ul. Kleparz numery od 1 – 15 oraz ul. Parkowa 10. W nadchodzącym tygodniu proszę parafian z Gierałtowiczek ul. Wadowicka 1-25

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Świętego Marcina w Gierałtowicach, siedziba: Gierałtowice, Św. Marcina 4.