21

25

43

44

OGŁOSZENIA

 

 

 

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 28.V 2023 r.

 

Dzień Pięćdziesiątnicy nie jest żadnym przypadkiem, czymś niespodziewanym, to nie jest żadne zaskoczenie, ale spełnienie Bożej obietnicy. Czy Jezusowi, który zawsze dotrzymuje słowa, można nie wierzyć? Czy dokonana przez Bożego syna ofiara za grzechy całego świata jest niewystarczająca? Co musiałby Pan Bóg jeszcze uczynić, aby stać się bardziej wiarygodnym? Bóg zapowiada i wypełnia, słowa obietnicy zawsze dotrzymuje. Są przed nami obietnice, na spełnienie których oczekujemy: dzień powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię, moment powszechnego, cielesnego powstania z martwych, czekający na sąd i cała wieczność. Na te wydarzenia popatrzymy przez Boże światło, które otrzymujemy w misterium Zesłania Ducha Świętego.

Dziś składka inwestycyjna. Po mszach św.  będą na plebani przedstawiciele PRE.

 

W liturgii tygodnia:

w poniedziałek, 29 maja - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła,

 jest to misyjny dzień chorych, składka przeznaczona jest na Dom Matki dziecka

 we wtorek, 30 maja wspomnienie świętego Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji

w środę 31 maja– święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe.

w czwartek, 1 czerwca - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

 z racji dnia dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach, rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego serca Pana Jezusa

 w sobotę, 3 czerwca wspominamy świętych męczenników Karola lwangi i towarzyszy

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

Dziś po mszy św. o godz.10.oo spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

  1. Jutro, 29 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

Jutro też Parafialny Dzień Seniorów i Chorych.  Zapraszam na mszę św. o godz. 8.00. Będziemy się modlić w ich intencji. Po mszy św. zapraszam na spotkanie przy herbacie do Domu Kultury.

  1. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18.00 po mszy św., środę po mszy św. o godz.7.00, w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam, to już ostanie dni maja.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca:

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz.17.30 proszę o nią Margaritki) i okazja do spowiedzi, i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszach o godz.7.00. Objazd chorych i seniorów od 8.00. Spowiedź od godz.17.15.

W sobotę o 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej - różaniec, msza św. procesja różańcowa. Po przewodniczenie modlitwie różańcowej proszę różę p. Lucji Rokowskiej. Będziemy rozważać tajemnicę światła.

4.W przyszłą niedzielę, 12 czerwca przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Składka przeznaczona będzie na potrzeby diecezji.

W tym dniu odbędzie się pielgrzymka ku czci świętego Jana Sarkandra do Skoczowa początek o godzinie 10:30 w kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła, skąd wyruszymy wyruszy procesja na kaplicówkę.

5.O troskę o nasz kościół, w nadchodzącym tygodniu proszę parafian z Gierałtowic z ulicy Widokowa 13 - 25.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Świętego Marcina w Gierałtowicach, siedziba: Gierałtowice, Św. Marcina 4.