47

50

OGŁOSZENIA

 

 

 

 

7.VIII 2022 R. XIX  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziś składka na potrzeby diecezji.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

- wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

- środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

- czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
  2. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.
  3. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku.
  4. W sobotę 6 sierpnia gościliśmy Pielgrzymów Pielgrzymki Andrychowskiej na Jasną Górę. Bardzo serdecznie dziękuję tym parafianom, którzy przyczynili się do tego dzieła. Paniom i panom, którzy przygotowali posiłek a także upiekli ciasta bądź wsparli dzieło darami. Dziękuje Akcji Katolickiej, Kołom gospodyń Wiejskich z Gierałtowic i Gierałtowiczek.

W czwartek 11 sierpnia o godz.13.30 będzie sprawowana msza św. na wałach Jasnogórskich, która zakończy pielgrzymkę.

5.Przyszłą niedzielę 14 sierpnia w naszej diecezji obchodzić będziemy uroczystość świętego Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika patrona naszego kościoła partykularnego. Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy panu bogu biskupów prezbiterów diakonów oraz ich duszpasterską posługę.

  1. Dziękuję parafianom z Gierałtowiczek z nr 1 -8 za troskę o nasz kościół. W tym tygodniu parafian z Gierałtowic nr 9 -16.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Świętego Marcina w Gierałtowicach, siedziba: Gierałtowice, Św. Marcina 4.