01

02

OGŁOSZENIA

 

 

 

 

 

Pierwsza niedziela adwentu jest uroczystym wezwaniem do czuwania i oczekiwania na nadejście Królestwa Bożego dobitnie podkreśla to dzisiejsza liturgia słowa. U Izajasza czytamy pełne pasji wołanie do Pana „obyś rozdarł niebiosa i zstąpił”. W Ewangelii z kolei Jezus powtarza kilkakrotne wezwanie „czuwajcie „.Wejdźmy w czas adwentowego czuwania z głębokim pragnieniem obecności Boga, który chce do nas przychodzić i przemieniać nasze życie.

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

w poniedziałek, 4 grudnia– wspomnienie dowolne świętej Barbary, dziewic męczennicy. W tym dniu modlimy się za tych, którym patronuje święta Barbara. Jest to także dzień modlitwy za ludzi bezrobotnych.

w środę, 6 grudnia - wspomnienie dowolne świętego Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego naszej diecezji.

w czwartek– 7 grudnia– wspomnienie świętego Ambrożego biskupa i doktora kościoła.

piątek, 8 grudnia uroczystość niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji liniowo obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

W przyszłą niedzielę, 10 grudnia ofiarą do puszek wspieramy kościół na wschodzie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.
  2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski.
  3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 17.00 z wyjątkiem środy i niedzieli. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Będzie także składka adwentowa dla dzieci, pamiątki rorat.
  4. W poniedziałek, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. O godz.10.00 msza św. Barbórkowa.

5.We piątek , 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godzinie 17.00. Na tę msze św. zapraszam w tym dniu rodziców i dzieci przygotowujące do I komunii św. Dzieci zostaną przyjęte do cudownego Medalika.

  1. W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną złożyliście 5150 zł. Tym, którzy to uczynili składam serdeczne” Bóg zapłać.

7.Dziękuję za troskę o nasz kościół parafianom z Gierałtowic ul. Szkolna w nadchodzącym tygodniu proszę parafian z Gierałtowic ul. Św. Marcina 1-15.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Świętego Marcina w Gierałtowicach, siedziba: Gierałtowice, Św. Marcina 4.