52

OGŁOSZENIA

 

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  26.IX 2021 r.  

 

Staje (26 niedziela zwykła) przed nami Jezus i zachowuje się nieco inaczej niż w ostatnich tygodniach: dziś nikogo nie uzdrowił, nie wskrzesił, nie pocieszył, ale wymaga zdecydowanego stanowiska. I choć w świecie, gdzie wszystko ma być lekkie i wygodne, radykalizm nie jest popularny Chrystus zdecydowanie pokazuje, że nie chodzi mu o tanią popularność, ale o zbawienie człowieka. To jest sam rdzeń Dobrej Nowiny. Jezus staje dzisiaj z niezwykle odważną propozycją: bądź radykalny i bezwzględny dla swoich słabości.

Dziś składka inwestycyjna. Na plebani będą dyżurować po mszach św. przedstawiciele Parafialnej Rady Ekonomicznej.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;

– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

  1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.
  2. Jutro Światowy Dzień Turystyki. Wielu z nas w czasie wakacji i urlopów przemierzało różne szlaki, także zagraniczne, odkrywało piękno stworzenia, miejsca szczególnie naznaczone Boża obecnością. Z okazji tego dnia warto promować miejsca związane z duchowością chrześcijańską, które mogą stanowić ukojenie dla zabieganych ludzi.
  3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.
  4. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie po mszach świętych. W niedzielę o godz.15.30. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I komunii św. i młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W czwartek godz. 18.00 msza św. adoracja Najświętszego przed mszą św o godz.17.15., o która proszę Margaritki i okazja do spowiedzi. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Spowiedź przed msza św. o godz.7.00 i od 17.00 Msza Święta o godz.18.00. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem w czwartek i piątek od godz.8.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. Obowiązuje reżim epidemiczny.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. godz.18.00 odprawimy procesję różańcową z racji październikowego miesiąca różańcowego i przypadającego 7 października wspomnienia Matki Bożej różańcowej do pięciu stacji. Rozważać będziemy tajemnicę Światła. O Przygotowanie ołtarzy proszę róże Różańcowe. Po procesji msza św.

7.Odpowiadając na prośbę sióstr Albertynek z Andrychowa we poniedziałek   27.IX 2021 r. będzie zbiórka ziemniaków na rzecz kuchni dla najuboższych, którą prowadzą siostry. Od godz. 8.30 przejedzie ciężarówka, która zbierze ziemniaki.  Siostry bardzo serdecznie dziękują tym, którzy włączą się w tą kwestę.

  1. W tym tygodniu udało się pomalować elementy blachowe dachu i elewacji kościoła oraz wieżyczkę z sygnaturką. Koszt wyniósł 9500 zł. W planach pozostaje malowanie dużej wieży kościoła i częściowa wymiana blacharki na tej wieży. Myślimy także o pomalowaniu schodów na chór i podłogi na chorze, a także w dalszej perspektywie remont muru przy kościele. Jedna z firm naszej parafii wykonała w formie daru dodatkowe drzwi do zakrystii. Myślę, że już niebawem uda się je zamontować.

9.Pod chórem znajdują się foldery, które opisują najpiękniejsze zakątki naszej diecezji oraz opowiadają w szczególnych osobach, który żyły na ich terenie. Można je zabrać nieodpłatnie. W zakrystii jest do nabycia nr Gościa Niedzielnego Ekstra, poświęcony beatyfikacji ks. Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego w cenie 10 zł.

  1. Dziękuję parafianom z Gierałtowic nr 24 – 31 za troskę o nasz kościół W tym tygodniu proszę o to parafian z Gierałtowiczek z nr 32 - 39.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Świętego Marcina w Gierałtowicach, siedziba: Gierałtowice, Św. Marcina 4.